RSS feed Link pre prihlásenie do RSS

RSS ("Really Simple Syndication") je formát, určený pre jednoduché odoberanie a čítanie článkov z webu. Technológia RSS umožňuje prihlásiť sa k odberu noviniek z webu, ktoré ponúka RSS zdroj (RSS feed). Tento zdroj sa nachádza väčšinou na stránkach, kde sa obsah mení a pridáva veľmi často. RSS formát poskytuje obsah celého článku, prípadne jeho časti spolu s odkazom na článok.

V našej knižnici môžete odoberať všetky aktuality ohľadom podujatí a oznamov. Link pre prihlásenie nájdete na začiatku článku.

RSS sa dá čítať pomocou RSS čítačky (RSS reader). V dnešnej dobe nájdete veľa takýchto čítačiek, obsahuje ich napríklad väčšina modernýh prehliadačov. RSS sú bezplatné a takisto aj väčšina RSS čítačiek je bezplatných.

Keď si chcete stiahnuť bezplatnú RSS čítačku, môžte si ich nájsť napríklad tu:

stiahnuť RSS čítačku