Čítanie je in... alebo čo robí knižnica v lete?

Viete si predstaviť v lete lepšie miesto ako kúpalisko, super si zaplávať, ležať na deke na slnku a zaháňať nudu. Ale čím?

Nuž napríklad aj knihami alebo časopismi. Že ich nemáte so sebou?

Nevadí, od polovice júla si ich nájdete na Termálnom kúpalisku Štrand Emila Tatárika v Nových Zámkoch v samoobslužnej knižnici.

Knižnica Antona Bernoláka v rámci projektu Čítanie je in... podporeného Mestským úradom a v spolupráci s vedením Štrandu pripravila pre návštevníkov kúpaliska stretnutia s oddychovým čítaním na mieste, kde by ste to vôbec nečakali.

Na policiach v priestore Štrandu v jednom z altánkov nájdete „oddychovky“-  knihy pre deti, mládež i rodičov a tiež časopisy.

Ako si ich požičať?

Veľmi jednoducho, žiadne zápisné, žiadne evidencie!

Vezmete, prečítate a vrátite na policu....

Teda otázka, čo robí knižnica v lete je zodpovedaná. Ide za čitateľmi, je túlavá, aby ste aj v lete vo voľných chvíľach oddychu neboli bez knihy, časopisu, lebo čítanie je opäť in.

Marta Szilágyiová

• Fotografie: