Stretnutie s Mgr. Emíre Khidayer, PhD

• Kedy 17. mája 2011 o 16:00
  • Kde spoločenská sála, Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Turecká 36

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch a Literárny klub Generácie Vás srdečne pozývajú na stretnutie so spisovateľkou, diplomatkou, odborníčkou na arabistiku a islamistiku Mgr. Emíre Khidayer, PhD.

Emíre Khidayer, absolventka arabistiky a islámistiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Dlhodobo ako diplomat pôsobila v Egypte, Kuvajte a Iraku. Po ukončení diplomatickej kariéry pôsobí v oblasti biznisu. Ako konateľka firmy GCWare Middle East v oblasti informačných technológií v Dubaji mala zároveň na starosti aj obchod s krajinami Blízkeho Východu. Venuje sa etnografii, kulturológii a politike krajín Blízkeho Východu. Prostredníctvom aktivít občianskeho združenia Pro Oriente a aj rozhlasovou publicistikou približovala arabský svet publiku na Slovensku. Je advokátkou medzikultúrneho dialógu.

• Pozvánka a fotogaléria: