Úcta k seniorom - posolstvo detských čitateľov knižnice

• Kedy 19. októbra 2010
  • Kde "Vek nádeje" pri ZSS, Nové Zámky

Dňa 19. 10. 2010 navštívili  "Vek nádeje" pri ZSS Nové Zámky Kráľ detských čitateľov a jeho radcovia, ktorí odovzdali posolstvo za všetkých detských čitateľov KAB Nové Zámky. Deti priniesli  seniorom radosť a vyjadrili úctu k starším. Darovali básne od M. Rúfusa, D. Heviera, prózu (úryvok) od B. Němcovej z knihy Babička a iné. Na spestrenie programu vystúpil aj detský čitateľ Adrián Zámbó, ktorý zahral na flaute detské ľudové pesničky. V rozhovore so seniormi deti vyjadrili svoje myšlienky, city a lásku k vlastným starým rodičom, a tiež veľkú vďaku za ich múdrosť, pomoc, radu, trpezlivosť a pochopenie, ktoré im dávajú zakaždým, keď sú s nimi. Starí rodičia sú pre nich nenahraditeľní.

Účastníci:

• Kráľ detských čitateľov:  Patrik Kozár
  • 1. radkyňa: Ivanka Bugriová
  • 2. radca: Dean Pravňan
  • Adrián Zámbó

Záverom návštívili imobilných občanov v izbách, ktorí sa nemohli programu zúčastniť. Seniori boli veľmi vďační a dojatí, nejednému sa zabliskla slza v očiach. Deti odchádzali s príjemným pocitom, že mohli urobiť radosť a krásny deň obyvateľom "Vek nádeje".

• Fotogaléria: